Bombki szklaneOzdoby świąteczne

Bombki czerwone kontra bombki białe

Bombki czerwone kontra bombki białe

Kolory ozdób świątecznych

Nikt nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez pięknie przystrojonej choinki. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór różnorodnych dekoracji świątecznych. Mimo to najczęściej wybieranymi ozdobami są bombki. Bombki na choinkę dostępne są w różnych wzorach i kolorach. Aż chciałoby się powiesić je wszystkie. Jednak dla zachowania harmonii lepiej zdecydować się na jeden dominujący kolor. Najpopularniejsze wydają się być bombki czerwone, a także białe bombki gładkie lub dekorowane. Które warto wybrać i jak je komponować z innymi ozdobami i kolorami na choince?

Bombki choinkowe białe

Białe bombki dobrze komponują się z zielenią gałązek. W tym kolorze świetnie zaprezentuje się nie tylko bombka szklana. Taką samą funkcję spełni bombka wykonana z papieru, tkaniny lub tworzyw sztucznych. Bombki białe można zastosować w różnych stylach dekoratorskich. W stylu prowansalskim warto wykorzystać bombki w kształcie serduszek i szyszek. Przydadzą się także białe wycinanki z papieru oraz bombki wykonane w technice koronkarskiej. Decydując się na styl skandynawski, najlepiej wybrać bombki w kształcie gwiazdek. Warto dodać do nich białe sówki lub pobielone szyszki. Te ostatnie będą wyglądać tak, jakby zostały przyprószone śniegiem. Natomiast w stylu glamour warto zestawić białe bombki z bombkami srebrnymi. Nie zaszkodzi dołączyć do tej kompozycji błyszczących kryształków i mieniącego się brokatu.

Czerwone bombki klasykiem gatunku

Bombki czerwone prezentują się na choince równie dobrze co bombki białe. Jednak dzieje się tak z trochę innego powodu. Czerwień i zieleń znajdują się na palecie kolorów naprzeciw siebie, dzięki czemu tworzą barwy dopełniające. Dodatkowo czerwień symbolizująca życie, świetnie kontrastuje z zielenią, symbolem przyrody. Z tych powodów pełnią funkcję najważniejszych barw Bożego Narodzenia. Czerwone ozdoby choinkowe kojarzą się nam pozytywnie, ponieważ już przed wiekami na świątecznym drzewku wieszano czerwone jabłuszka. Wierzono, że ich spożycie ma zapewnić młodym dziewczętom szybkie zamążpójście. Dzisiaj małe i duże bombki czerwone można wykorzystać nie tylko do dekoracji choinki. Warto użyć ich tworząc stroik na świąteczny stół, aby dodać mu więcej elegancji i szyku. Takie zestawienia również świetnie uzupełniają styl skandynawski wnętrza. Mimo, że dość minimalistyczny i w stosowanych kolorach – często dopełniany jest żywszymi barwami czerwieni.