Bombki szklaneRękodzieło

Bombki bożonarodzeniowe

Bombki bożonarodzeniowe

Jak wybierać bombki bożonarodzeniowe?

Obecnie jest tyle rodzajów ozdób choinkowych, że każdy może udekorować swoje drzewko według swojego własnego gustu. Jednak wiele osób, patrząc na reklamy i filmy świąteczne, przyozdabia dom według schematu, zabijając swój indywidualizm, idąc za tak zwanym tłumem. Warto się więc zastanowić, czy bombki bożonarodzeniowe zawieszane na choince, to na pewno nasz wybór. Może się bowiem okazać, że to sprytnie skonstruowana reklama zachęciła nas, by wybrać konkretne bombki przezroczyste lub czerwone.

Bezduszny idealizm?

Fabryka bombek jest w stanie wyprodukować bańki na choinkę, które będą idealne. Dzięki zastosowaniu określonych wzorów i ściśle przestrzegania odpowiednich procedur, wszystkie bombki będą takie same. Pozwoli to na zakup produktu bez skazy, który będzie zawsze taki sam. Niezależnie od tego, czy zakupów dokonamy w sklepie A, czy B. Dzięki temu takie bombki na choinkę po zawieszeniu na drzewku będą się perfekcyjnie prezentować. Niektórzy mogą takim dekoracjom zarzucić, że zatraciły swoją duszę i artyzm. Nie mają bowiem indywidualnych cech, odróżniających bombki między sobą.

Artystyczny błąd

Bombki ręcznie malowane nigdy nie będą takie same. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka się będzie tak wydawać. Bardzo łatwo jest więc przeoczyć jakąś kropkę, która artyście się przypadkiem naniosła. Najłatwiej taki ”zepsuty” obrazek zobaczyć gdy został naniesiony na bombki przezroczyste. Takie bańki, poza jednym miejscem z malunkiem są przezroczyste, dzięki czemu wyeksponowany obraz od razu rzuca się w oczy. Jednak dzięki temu wszystkie bombki bożonarodzeniowe się od siebie odróżniają, nadając choince tak zwaną duszę.

Przypomną też o świętach u dziadków, u których istniała tylko bombka szklana, gdy nikt jeszcze nie słyszał o ich plastikowym zamienniku. Z pewnością też taka bombka ręcznie malowana dana na prezent osobie starszej, bardzo ją ucieszy. Udowodni bowiem, że i w dzisiejszych czasach można kupić coś, co wytwarzają ludzie, nie maszyny. I nawet jeśli obrazek na niej nie będzie perfekcyjny, to i tak będzie idealna. Bo nie wszystko musi być spod linijki, by cieszyło oko i było piękne.